Subiect: Jurnal Eliff
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 20:00:03
eliff's Avatar
eliff eliff este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eliff

Citat:
Anterior postat de sandra24 Vezi mesajul
Buna seara si bine ai venit in gasca noastra
In primul rand trebuie sa ai vointa si rabdare...presupun ca aceste kg in plus nu le-ai acumultat peste noapte..deci o sa dureze ceva pana vei scapa de surplus..asta daca vrei sa o faci intr-un mod sanatos si care sa tina toata viataEu ti-as recomanda sportul ca baza..orice fel de miscare este binevenita...de la cele clasice sau noi..ca sporturi pana la curatenie..shopping..plimbat cainele etc...numai sa te misti
Important e sa renunti la mancarea procesata..cat mai natural..nu fast food ..chipsuri...nici zaharina nu e buna..avem alternative destule..cum ar fi mierea sau siropuri naturale din fructe...etc..sirop de artar...
Te imbratisez si eu si te sfatuiesc sa arunci cate un ochi pe acest site..de la articole la forum...din toate ai de invatat cate ceva.te pup si pentru suport nu ezita sa intrebi pe oricare dintre slabute..(inclusiv eu) cu siguranta te vor juta cu drag
Buna Sandra
Multumesc pentru primire si incurajare. Intr-adevar kilogramele nu le-am castigat peste noapte,desi s-a intamplat totusi destul de repede (6 luni jumatate),dar cum spui si tu vreau sa slabesc sanatos. Mai greu insa pana acum din cauza lipsei de activitate (stau toata ziua inchisa in cusca numita casa),si asta tot din cauza surplusului sa-i zic asa,pentru ca imi este rusine sa ies afara. Am ajuns de si atunci cand dau cu aspiratorul sa trebuiasca sa fac pauza din cauza ca transpir enorm si mii se taie respiratia de oboseala
Depresia nu mai spun ca e la ea acasa (si aici sunt multe motive,dar toate au legatura cu kg in plus),deci.. De un an si doua luni am descoperit(adica doctorul) hipotiroida (de unde zic eu ca au plecat toate kg aiurea) ,apoi de acolo infertilitatea (si cea mai mare dorinta este inca un bebica (am doar o fetita, de 11 ani) si tot asa ,doctori,medicamente si eu depresiva!
Sper din tot sufletul sa reusesc sa slabesc macar pana la 75kg (este loc si de mai mult), dar pentru inceput trebuie sa ma organizez cumva. Vreau sa slabesc,trebuie sa slabesc!!!