View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 ian 2012, 20:30:18
Cuore's Avatar
Cuore Cuore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2012
Locaţie: Buc, Romania
Vârsta: 59
Date: 174cm, 90kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
BUNA CUORE.. IMI PLACE NUMELE TAU..
anul trecut pe vremea asta ma hotaresem sa slabesc si eu.. am si poze o tona..
am slabit 10 kg.. dar incet incet am pous cateva inapoi din neglijenta.. cu sarbatorile etc..
dar sa stii ca aici e o cominitate f frumoasa, si chiar ai tot ce iti trebuie. timp iti trebuie si vointa.
in primul rand, nu manca grepfruit toata ziua.. nu e asta un regim..
mananca normal. si mai taie din chestii ingrasatoare.. nu poti face totul dintr-o data..decat daca esti suuuper ambitioasa..
dar se recomanda.. la inceput mai usurel..
trebuie 3 mese pe zi.. plus 2 gustari, asa mananci potii mai mici, si nu te infomotezi..
sportul e destul de important.. daca potti de 4 5 ori pe sapt la inceput macar 30 min.. apoi cresti.
fa alegerile corecte in alimentatie, si poti sa iti mai faci cate o pofta mica din cand in cand.
daca ai nevoie sa stii ceva intreaba-ma..
a si bine ai venit.. iti doresc mult succes.. si pana la vara sa fii o slabuta.

Buna Jessik,

Iti multumesc pentru recomandarile tale de care am si tinut cont azi. Am impartit un meniu de approx. 1000 calorii format din ce imi place mie da mananc in 5 parti. Asa este nici nu apuca sa mi se faca foame si aveam ceva de ciugulit.

Si plus de asta azi am fost si am facut si o sauna. Yess. Ma urnesc greu dar trebuie sa reusesc.

Tinem legatura. Oricum am ceva de lucru la cat trebuie eu sa recuperez.
Cuore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1843 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1326 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]