View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 15:30:35
ADINAadinutza's Avatar
ADINAadinutza ADINAadinutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Buna Adina!Bun venit..felicitari pentru initiativa de a-ti face jurnal si de a lua atitudine cu privire la kg in plus..

ce-a fost nu mai conteaza decat in masura in care iti foloseste la a depista greselile pe care le-ai facut

multe dulciuri..no more now...
mancat pe fond emotional...no more..sucuri si alte cele?..no more

plan de atatc..suna bine ..atat timp cat nu e ceva drastic..iti recomand, asa cum am procedat si cu alte slabute de pe aici..ia-o pas cu pas..incepe cu dieta hipocalorica..propune-ti sa slabesti maxim 3-4 kg pe luna..vezi cate calorii trebuie sa mananci pentru a atinge acest scop si tine-te de el...

fa sport..cel putin 30 de minute zilnic..cardio ar fi ideal...

traim intr-o lume artificiala..da, dar kg nu sunt cele care ne definesc..sunt doar un exterior care poate fi modelat cu putina vointa si rabdare..

multa bafta..pentru orice nelamuriri si sfaturi te astept oricand in jurnalul meu..(linkul de la semnatura)
Merci frumos de incurajare scumpa deja am inceput cu sportul. Dimineata mi'am inceput'o cu Rockin' Body' a lui Shaun T, dupa care a urmat o plimbare in ritm destul de alert vreo 2-3 ore pentru ca am avut de rezolvat niste treburi. De dim am papat o salata de fructe, iar acum astept sa mi se fiarba supitza.
Intr'adevar in ultima vreme am mancat dulciuri in prostie, plus sucuri la locul de munca (lucrand ca barmana, toti ma imbiau sa beau cate ceva cu ei), dar acum renunt definitiv la ele. Cum am putut ani intregi fara suc, voi putea si de acum inainte.
Te pup :*