View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 22:14:37
ali's Avatar
ali ali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mar 2009
Locaţie: Alcala de Henares, Spania
Vârsta: 56
Date: 170cm, 76.3kg
Mesaje: 415
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: si eu am nevoie de sfaturile voastre

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
salutare tuturor,
imi cer scuze daca nu o sa am un ton prea pozitiv, dar sunt intr-o pasa atat de proasta...
este a-nu-stiu-cata-oara cand imi impun sa imi schimb obiceiurile alimentare, si mi-e teama ca din nou o sa ranunt usor. am 1.75 inaltime si 65 de kilograme si am ajuns sa ma detest, sa evit sa ma privesc in oglinda, sa plang in baie si sa evit sa ies in oras...mai grav e cand sunt in oras si imi vad reflexia in vreo vitrina... problema mea e ca sunt cumva disproportionata, in sensul ca partea superioara a corpului este normala, fara burta si cu talia mica, dar posteriorul si picioarele sunt extrem de pline...o alta problema e ca motivarea pe care mi-o dau in primele zile(faptul ca voi putea purta panataloni fara sa-mi acopar fundul cu o bluza lunga, sau ca as putea purta fusta..) se pierde pe parcurs...locuiesc cu iubitul meu care e si el un mare pofticios, si atunci cand vrea sa comande pizza sau sa mancam chipsuri la un film nu pot rezista sa nu mananc si eu..
astfel, am decis sa scriu pe forum si sa imi gasesc cumva motivatia in sfaturile si experientele voastre...si sa va rog sa-mi spuneti ce a functionat in cazul vostru..de la tipul de dieta, pana la trucuri psihologice...
va multumesc pentru atentie si pentru eventualele raspunsuri
Buna huhu, in primul rand trebuie sa inveti sa te accepti asa cum esti ptr ca NIMENI NU ESTE PERFECT,ai intrat intr-un cerc vicios ,te rog ai mare grije , la tine nu exista nici urma de autostima ,te intreb :daca tu nu esti importanta ptr tine si nu te valorezi ,cum poti pretinde altor persoane .Orice om este frumos in felul lui ,sa stii ca de cele mai multe ori cei mai putin frumosi si mai putin perfecti sunt mai fericiti si norocosi ..Cred ca ar trebui sa iti schimbi complet modul de a gandi,iar pripritatile sa fie cele reale ,niciodata cele imaginare .Nu fa din telurile tale chestiuni obsesive ,ptr ca obsesivitatea nu ne poate lasa sa evoluam in nici un aspect ,in viata totul trebuie sa aiba masura ,cand depasim limitele ,ne dezechilibram ,este ca o balanta in care pui intodeauna numai intr-un galantar, iti doresc numai bine si trebuie sa fi pozitiva ,
ali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2152 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat