Subiect: Jurnal Danutzza
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 10:26:28
mithril's Avatar
mithril mithril este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: cat mai putine kg in sarcina...si dupa!!:))

Buna, Eu am nascut acum aproximativ 3 luni. Si in sarcina am luat 12 kg, maxim 13. Ce faceam? Mancam la ore fixe, nu mancam nimic dupa ora 19. Si cum prindeam o masa pe la 21-22 (se mai nimerea pe la o aniversare sau o vizita) cum cantaream mai mult in saptamana aia. Daca mi se facea foame in toiul noptii, luam o gura de paine, doar o gura, daca era si mai veche era bine. Sau la un moment dat aveam covrigei simpli in casa si luam UNUL ca sa nu mai ghiortaie atat stomacul. Dulciuri nu puteam sa mananc, mi se apleca de la ele (cica asa ar fi cand ai baiat si baiat a fost ). Prajeli nu am mancat de fel, gratare, salate si fructe la greu. Singurul dulce pe care puteam sa il mananc fara greturi a fost inghetata. Vitaminele prenatale,, in caz ca nu ti-a zis doctorul sa le iei dupa masa cea mai bogata. Eu le luam seara la culcare, ca si acum. Eu am mai facut si bicicleta stationara pana am nascut (chiar si la 9 luni), mult mers pe jos. La 9 luni, cand alte fete reuseau sa doarma la pranz, eu nu puteam. Fii tare si adu-ti aminte ca nu trebuie sa mananci pt doi.
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mithril:
feliuta (31 mar 2013)