Subiect: Jurnal alyy
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 13:40:38
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: jurnal alyy

Citat:
Anterior postat de alyy Vezi mesajul
buna, ma numesc Alina si dupa mult timp ma-m hotarat sa-mi fac si eu jurnal,ma chinui de multi ani sa slabesc si am tinut o gramada de diete cu unele chiar am slabit,dar pentru ca nu am stiut sa ma mentin ma-m ingrasat la loc.Anul trecut am inceput din nou o gramada de diete dar dupa o saptamana le abandonam si asa ma-m ingrasat din nou.Acuma am reinceput dieta south beach,sunt in ziua a 10 si pana acum merge bine si sper ca de data asta am sa reusesc sa slabesc si sa ma mentin
Buna Alina si bine ai venit in comunitatea noastra de slabute!

Si eu tin tot dieta SB ...dar sunt deja in faza II....asa ca daca ai nevoie de un sfat....sau sustinere sunt langa tine...
Este foarte important s-o duci pana la capat....asta ca sa nu pui la loc tot ce te-ai chinuit sa dai jos....si sa faci sport....in rest daca stai pe forum cu noi si te ti de treaba....cu vointa si incredere in tine vei reusi....
Eu sunt alaturi de tine...asa ca...daca ai nevoie de un sfat ma gasesti pe forum...imi poti scrie oricand la mine in jurnal daca simti nevoia s-o faci....sau chiar aici la tine....
Bafta la slabit!
Sa ai o zi conforma iti doresc!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]