View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 18:25:41
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia

Citat:
Anterior postat de Alexynya Vezi mesajul
...am mai tinut cure de slabire,insa fara succes,deaia am si mentionat de ambitie.
Buna,

Daca nu ai ambitie, incearca sa ti-o dezvolti incetul cu incetul. Nu tine o cura de slabire propriu-zisa, nu una anume...ci incepe tu singura sa faci mici schimbari in alimentatia ta actuala. Fa schimbari mici si tine-te de ele. De ex. incepe sa mananci micul dejun ca lumea, sanatos incepand de maine si chiar daca restul zilei mananci mai nesanatos, macar micul dejun este traznet. Nu te lasa, continua asa. Dupa un timp baga si prima gustare corecta, dupa aia si masa de pranz, dupa aia si a doua gustare si in sfarsit si cina. Fa un pic de miscare, mers la inceput daca nu poti altceva. Fa azi 10 minute si continua toata saptamana asa, fara pauza. Fa in a doua saptamana 15 minute/zi si cresti in timp cat ai chef, daca ai chef. Totul e sa faci ceva miscare IN PLUS fata de ce faceai/sau nu pana acum. Dureaza mai mult pana slabesti alea 15 Kg. dar e mai indicat sa-ti schimbi asa felul de a manca, de a te misca. Sunt sanse mult mai mari dupa ce ai slabit...sa te mentii cu acest regim de viata, absolut sanatos care ti-a intrat deja in sange. Se va propaga si la copiii tai, cei din jur etc.

Succes!