Subiect: Jurnal Agneta
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 24 feb 2012, 13:14:56
agneta's Avatar
agneta agneta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Agneta

Buna ziua slabutelor! Eu sunt fericita ca in sfarsit am fost astazi la cumparaturi si mi-am luat cantar si cantar de bucatarie Ma bucur, ca ceea ce am aproximat "ochiometric' pana acum, cat de cat a fost cam pe acolo, desi uneori notam mai mult gramaj, ca nu cumva sa ma pacalesc singura Toate bune pana aici...in momentul in care m-am urcat pe cantar...ups....57,6 ar cam fi cateva motive: m-am cantarit dupa ce am luat pranzul, ca nu m-am putut abtine, eram curioasa ( ma gandeam cine stie poate sa fi ajuns deja la 56 ..), sau cantarul prietenei mele unde m-am cantarit sambata sa fii aratat mai putin, sau simplul fapt ca weekendul trecut am cam sarit calul cu niste ciolan afumat.. Oricum momentul adevarului cred ca va fii maine dimineata, banuiesc ca atunci e momentul optim pentru cantarit nu?
asta e, eu incerc in continuare sa mananc cat mai sanatos si nu foarte mult, si trebuie sa am rabdare...pana la urma tot va avea efect efortul depus....sper...
Am sa scriu in meniu exact ce mananc si va rog daca aveti timp si chef sa imi spuneti ce mananc ok si ce nu, multumesc anticipat
Va pup ,
Agneta
agneta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2310 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]