View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 mar 2012, 21:12:04
andra007's Avatar
andra007 andra007 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Buna Alina. Nimic nu este imposibil, daca iti doresti cu adevarat. Stiu cat de greu este sa renunti la intregul tau regim alimentar normal. Daca nu te stii drept o tipa cu vointa de fier, atunci renunta treptat. Iti recomand sa tai de pe lista in primul rand porcariile de genul: fast food, chipsuri, dulciurile in exces. Incearca sa renunti apoi treptat la prajeli, grasimi (mici, sarmale, ciorbe grase chiar si carne de porc). Desi multa lume aproba painea si fainoasele, eu personal, nu merg deloc pe asa ceva. Deci te-as sfatui sa mananci cat mai putina paine. Sucurile din comert e foarte important sa le dai deoparte. Si cum au zis si fetele mai sus, numara caloriile si incearca sa nu depasesti 1400 si sa nu mananci noaptea. Asteptam sa ne spui care e meniul tau zilnic. Mult succes.
andra007, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]