View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 15 ian 2012, 01:39:48
danutz2001's Avatar
danutz2001 danutz2001 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: jud hd, Romania
Vârsta: 43
Dieta: dukan
Date: 175cm, 76.5kg
Mesaje: 225
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Slabute din Hunedoara

Citat:
Anterior postat de SimonaElena Vezi mesajul
Eu am inceput dieta daneza recomandata de o prietena care slabise enorm cu ea inainte de sarbatori. Nu mai auzisem de aceasta dieta si am inceput dieta incantata de rezultatele ei. Am primit-o cu specificatia expresa sa nu o intrerup deoarece e o dieta de schimbare a metabolismului iar daca o intrerupi ori are efecte negative adica te ingrasi mai mult ori nu slabesti deloc.Am intrat in hora si acum de frica ca daca o intrerup ma ingras o duc stoica pana la capatdar nu cred ca la mine kg vor disparea asa rapid ca la ea pentru ca sunt in a 5 a zi de dieta si nu am pierdut decat 2,5kg. Prietena imi spusese ca a pierdut ziua si kg dar e adevarat ca ea era mai plinuta. In fine, nu e o dieta usoara si cu siguranta nu o voi mai repeta. Apropo de dieta ta; am tinut-o acum vreo 14 ani dar in fiecare zi mancam altceva, adica 2 zile numai carne,1 zi legume,1 zi orez,1 zi fructe,o zi oua si a 7a cate putin din fiecare fara intrerupere si in 3 luni de zile am slabit cu ea 25kg
Eu am personalizat-o putin si o tin 3 zile sa fie kg mai multe
danutz2001, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 494 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat