Subiect: Fibrobar
View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 08:40:47
fit4life's Avatar
fit4life fit4life este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 feb 2012
Locaţie: Bruxelles/Cluj-Napoca, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa si mult sport
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Fibrobar

Eu mananc fibrobar (sau alte batoane proteice) cand sunt la lucru si am nevoie de energie rapid si nu pot manca mai mult pentru ca nu as mai putea lucra. Sunt instructor de aerobic, am cateodata 3-4 ore una dupa alta si desi nu lucrez la intensitate maxima, ma mai opresc sa ma uit la fete sa le corectez, se intampla dupa vreo 2 ore sa simt ca nu ma mai pot misca. Un baton din ala rezolva rapid problema, rezist si ultimele ore. Altfel insa nu cred ca sunt o solutie batoanele astea. De-a lungul timpului la sala (lucrez in domeniul asta de 5 ani deja) am vazut destule fete care inlocuiau cu totul vreo 2-3 mese cu batoane si intre mai mancau vreo 2 mere. Dup-aia se mirau de ce puneau totul la loc cand renuntau la batoane. Sau mai era cazul cand simteau ca lesina pe la jumatatea orei de tae-bo (de exemplu). Daca se poate de alea 200 de calorii, mai bine alegi 100-150 gr de piept de pui la gratar si o portie mare de legume
fit4life, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
fit4life, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat