View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 04 sep 2012, 08:08:53
ramonika71's Avatar
ramonika71 ramonika71 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 101.2kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Dieta nutritionist

Buna, fetelor!
Sunt noua pe acest site si incerc sa ma descurc cum pot pentru a obtine cat mai multe informatii legate de metodele de slabit cele mai eficiente. Am destule kilograme si-mi doresc sa mai dau jos din ele, deoarece, parca pentru a-mi face in ciuda ele se tot aduna. Am inceput de ieri cura mea de slabit impreuna cu fetita mea (care are 14 ani) pentru a ne sustine amandoua. Ea ar vrea sa mai dea jos vreo 5 kilograme, insa eu am nevoie de multa sustinere din partea oricui care doreste, deoarece vreau sa dau pana in martie 17 kilograme. Si daca acest lucru va fi posibil imi doresc sa mai dau jos si din martie incolo.
Mi-este cam rusine sa vorbesc despre problemele mele (cele care au contribuit sa ajung la un numar mare de kilograme), dar stiu ca VREAU SA SLABESC.
Haide-ti sa va povestesc ce am mancat ieri, de exemplu :
Mic dejun (ora 6.00) :
- iaurt cu musli ;
- capuccino ;
- apa.
Gustare (ora 9.00) :
- pepene rosu ;
- apa.
Pranz (ora 11.30) :
- mixt de legume la cuptor ;
- pulpa superioara de pui fara piele la cuptor ;
- apa ;
- o cana de ceai de sunatoare.
Cina (ora 17.00) :
- salata de rosii cu castraveti, ardei, ceapa, ulei de masline, otet de prune (natural, facut in casa) si bucati de branza.
Ce ziceti?
Este bine sau nu?
Acest tip de regim il am de la nutritionistul pe care l-am vizat acum 4 ani.
Astept sugestii de la voi.
ramonika71, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat