View Single Post
  #66 (permalink)  
Vechi 21 iul 2013, 15:52:43
daniela31's Avatar
daniela31 daniela31 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 ian 2012
Locaţie: braila, Romania
Date: 172cm, 79kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ati avut vreodata perioade de depresie?

Dragele mele slabute,
Sunt noua pe acest site si ma bucur sa va intalnesc.Bine nu ma bucur pentru ceea ce ni se intampla, ma refer la partea cu depresia , dar,sper sa aud numai de bine.

Acum ceva vreme am trecut si eu prin aceste faze:uitat in gol, anxietate,gandul ca viata nu merita traita,dar, de vreo 2 luni ma duc la un psihiatru si a ajutat enorm.Am descoperit ca aceasta stare a mea si credti-ma nu era una deloc suportabila nici petru mine dar nici pentru sotul meu, avea radacini mult mai adinci infipte in trecutul meu decat imi puteam eu imagina.Doar ca acum unan a iesit din,,gaoace,, ca sa spun asa.Ajunsesem chiar sa nu ma mai pot concentra la munca, imi era frice de o noua zi, nu ma puteam ridica din pat ce mai...eram o relicva.
Intr-o dimineata privindu-ma in oglinda am realizat ca trebuie sa fac ceva, nu mai putea continua asa.
Primul pas a fost sa caut un psiholog bun si sa incep impreuna cu el sa imi pun ordine in viata.Apoi m/am dus la un preot pentru a ma spovedi si a tine legatura cu el drept duhovnic.

Drept este ca inca nu mi/am revenit dar parca sunt si eu om!


Daca doriti sa vorbim mai multe ma puteti gasi pe mess. id:frumushik_24
daniela31, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2058 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1541 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1025 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 22 iul 2013 at 11:52:07. Motiv: Transmitere date de contact. NU respecta REGULAMENTUL
Răspuns cu citat