View Single Post
  #67 (permalink)  
Vechi 05 sep 2012, 06:52:45
ramonika71's Avatar
ramonika71 ramonika71 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 101.2kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta nutritionist

Multumesc pentru sfaturile voastre. Intr-adevar stiu ca acel cappuccino are 57 de kcal, dar ce sa ma fac daca sunt dependenta? Ma intelegeti? Cafea nu pot bea prea des din cauza problemelor de sanatate. Am baut prea multa la tinerete. Stiu ca am mai tinut acest regim si ajunsesem sa dau jos vreo 10 kilograme, dar nu am fost pre sustinuta atunci. Eram in perioada cand eram nasa si de...trebuia sa arat bine in poze. Si va spun ca nu eram atat de stricta cu : branza slaba, branza grasa, iaurt neaparat dietetic, etc. A functionat totusi, deoarece nu am probleme cu tiroida sau altceva. Totul este legat de mancare. Atat timp cat portiile de mancare se micsoreaza si nu mai rontai nimic intre mese, iar dulciurile si sucurile sunt interzise...se poate. Sper doar sa ma tina cat de mult acest regim pentru ca stiu sigur ca voi slabi daca voi fi consecventa. Multumesc pentru sfaturile legate de miscare, chiar am d gand sa fac si asta, deoarece sunt sedentara. Munca mea este la birou si in plus sunt cam luata de masina si adusa de masina la serviciu, cumparaturi si toate cele tot asa. Mai ies la plimbare (caci imi place tare mult sa-mi petrec timpul cu fetita mea), dar prea multa miscare nu fac. Va pup si multumesc pentru ca mi-ati citit mesajul.
ramonika71, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat