View Single Post
  #69 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 12:14:55
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Sunt anorexica, bulimica sau nu am nimic?

Citat:
Anterior postat de Seleena Vezi mesajul
azi am papat asa:
-branza de vaci
- 2 mere
- 1 kiwi
- suc de grebfruit (sau cum se scrie)
Buna Selena.. Am tot dat tarcoale subiectului deschis de tine...
Intrebarea mea e: Tu ai o prietena buna, in care sa ai incredere 100%?
Cat despre meniul tau mi se pare sarac.. Ca si numar de calorii e foarte putin? Te-ai gandit sa iti numeri caloriile? Calculator calorii
Nu mai stiu exact daca s-a vorbit de asta aici.. Ai incercat sa mergi la un nutritionist?
Ai putea sa iti faci un meniu saptamanal, de exemplu duminica seara iti scrii pe o agenda meniul pe toata sapamana.. Meniul sa includa 3 mese principale si 2 gustari.. Si evident cu alimente sanatoase.. De ex dimineata poti manca iaurt cu cereale integrale, sau omleta cu legume... Dupa 3 ore, mananci un fruct sau cateva migdale, apoi la pranz carnita la cuptor, la gratar cu garnitura si salatica buna buna.. Gasesti aici multe retete gustoase!!

Eu cred cu tarie ca esti pe drumul cel bun si ca ai sa gasetsi forta de a scapa de probleme!
Te imbratisez cu drag!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat