Subiect: Jurnal Ocsanel
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 01 apr 2012, 17:23:36
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ocsanel

Ceau scumpa Ocsanel

Uau, nici nu stii cat ma bucur ca ti-ai facut jurnal
Sunt mandra de decizia ta de a te organiza si a-ti schimba stilul de viata, ca ai stabilit un numar de calorii si cateva principii de dieta. Despre Montignac nu cunosc prea multe, dar cu siguranta vei gasi slabutele de pe forum care te vor sustine si ele, toate impreuna cu siguranta vom reusi

Despre numarul de calorii ales de tine... ma mai leg umpic si gata. La mine, caculatorul nutritional imi zice ca pentru a slabi 0.5kg/sapt. as avea nevoie de 1533 calorii. Ei bine eu am ales sa scad aprox. 200, asa ca ingerez in jur de 1350. Si slabesc 0.5 kg/sapt. Acum... la tine apare acolo 1622 kcal... eu as fi zis sa incepi cu 1400/zi, sa ai de unde sa scazi peste 2 sau 3 luni. Dar nu mai insist, nu vreau sa te strsez si mai mult decat am facut-o. Desi... imi pare bine pe de o parte ca poate am avut si eu o contributie mica la alegerea ta de a-ti deschide jurnalel.

Indiferent daca tii cont sau nu, eu te sustin si iti doresc mult succes scumpa

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]