View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 21:15:32
Alexandra1234's Avatar
Alexandra1234 Alexandra1234 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2012
Locaţie: sibiu, Romania
Dieta: Dukan
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 44
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexandra1234

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Alexandra!Ma bucur ca ti-ai facut jurnal!Asa vei sti foarte bine toti pasii pe care ii faci in dieta, iti vei urmari indeaproape evolutia si vei putea sa ne dai rapoarte, pentru ca am impresia ca tu te vei infometa Ce ai spus ca vrei sa mananci nu cred ca e destul si nici variat.... Incearca proteine, mananca peste, carne, lactate, oua, legume multe, ciorbe si supe ca astea umfla burtica sunt satioase si sanatoase...Apa pune-o in pahar.Bea 8 pahare ziilnic, ti se va parea mai putin decat daca bei din sticla
Nu o sa ma infometez dinpotriva am sa mananc mai mult de obicei nu mananc nici atat dar problema este ca mananc "prostii" . Daca o sa mi se faca foame o sa mananc mere plus ca salata de la pranz contine oua , carne si cascaval :*
Alexandra1234, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 378 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]