View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 10:38:53
karmen24's Avatar
karmen24 karmen24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Fara fast-food, cartofi , dulciuri, sucuri dulci, multe salate.
Date: 172cm, 88kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal karmen24 - Nu slabesc deloc...

va multumesc pentru raspunsuri.
Ideea e ca am 3 noduli la tidoida, iau tratament de mai bine de 6 luni in ideea de a se retrage fara sa fiu nevoita sa ajung la operatie. la sala merg doar lunea , miercurea si vinerea, atat imi permite timpul. Da trebuie sa recunosc ca la haine se simte ca as fi dat jos, dar nenorocitu de cantar imi da curajul peste cap . Dieta nu pot sa zic k tin una drastica, adica am reusit de aproape 7 luni sa ma las si de fumat, cu alcoolul nu le am pt ca conduc si nu se pupa cele 2 activitati , am renuntat la fast-food, sucuri ( mai beau ocazional de pofta), cartofi, prajeli, ciocolata...
O sa merg in continuare la sala, cred ca o sa arunc cantarul intr-un colt indepartat din debara...
Stiu ca nu conteaza prea mult , dar si eu si sora mea am "mostenit" de la tata oasele grele, soldurile mai late.
Intr-un fel sunt impacata cu fizicul meu doar dupa ce ies de la sala...dupa aia vad peste tot doar fete slaaaaaabe slaaaabe..mass-media nu ajuta deloc...promoveaza doar idealul de 90-60-90....si e cam greu sa te simti bine in pielea ta intr-o asa lume.
Nu am nimic cu fetele slabe, bravo lor....doar ca sunt de parere ca si fetele peste 70 de kg ar trebui promovate....eu zic ca ar fi un impuls de curaj
.
Ma bucur ca am gasit acest forum. voi citi in continuare mesajele si ideile de aici.
karmen24, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
karmen24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2788 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2271 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 205 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]