View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 18:07:09
Olime's Avatar
Olime Olime este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Jurnal andruskas - slabuta in devenire

Bine ai venit Andruska!
Am vazut ca ai aceeasi varsta ca si mine, tot job de birou...doar ca mai slabuta ca mine!!

Pot sa zic ca eu am inceput in Ianuarie cu dieta Weight Watchers care e f flexibila si te invata cum sa mananci din toate cate putin. Am tinut dieta cu 3 mese si 2 gustari pe zi, iar cu timpul mi-a intrat in reflex.
La indemnul fetelor mi-am numarat si caloriile ca sa vad de curiozitate daca sunt ok.
In principiu ma incadrez intre 1000-1300kcal/zi si asta ca sa continui sa slabesc usor, dar sigur.

Evident am eliminat complet Cola/orice sucuri din comert, fast-food, dulciuri, prajeli, paine alba, mancat la ore nepotrivite si sunt f incantata de rezultate.
Acum nici nu mai simt ca sunt la regim, pur si simplu m-am invatat sa mananc sanatos si sa fac sport cat de mult pot.
Cand nu am timp de aerobic, ies la alergat intr-un parculet langa casa, fac yoga si acum o sa incep aqua gym

Cam asta am facut eu ca sa dau o parte din multele kg.
Iti doresc mult succes si fii sigura ca aici vei gasi multe fete dragute si dispuse sa-ti dea sfaturi...numai tu vei decide ce e mai bine pt tine si corpul tau
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]