View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 15 mai 2012, 08:40:09
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit re: Jurnal Dieta Montignac - oannaoanny

Citat:
Anterior postat de oannaoanny Vezi mesajul
Bun bun bun .. cu ce as putea sa incep

Mai intai cateva cuvinte despre mine .. Sunt o persoana calda, ambitioasa, cu foarte multa vointa, care isi indeplineste scopurile cu orice pret ...
Cred ca toata lumea este de acord cu mine cand spun ca pentru o femeie, imaginea din oglinda este foarte importanta si contribuie enorm la starea psihica .. cel putin in cazul meu asa este ...
Ah btw .. pentru slabutele "fumatoare" care doresc sa se lase de fumat .. eu am facut 6 luni de cand am renuntat la tigari, ma simt ok .. intr-adevar am pus pe mine cateva kilograme, dar acelea se dau jos automat dupa 2-3 luni ...
Mi-am propus ca pana la sfarsitul verii sa ajung la 58 de kg ... dar vorbesc de 58 de kg sanatoase ... pentru asta am scos din alimentatie alimentele ultra-procesate (tot ce inseamna produs facut din faina alba, orez alb, prajiturele, bombonele, caramele and stuff like that ..) M-am axat pe salate, carbohidratii in mare parte ii iau de dimineata, dar mai manac si seara paste INTEGRALE care nu se depund deloc, ba mai mult reprezinta o sursa naturala de fibre pentru organism .. voi posta un pic mai jos ce am de gand sa mananc astazi asa de motivatie, ca nu cumva sa cedez si sa scap pe langa ... (sunt acasa la prietenul meu unde mama lui ii pregateste tot felul de bunatati printre care si sarailia ) Revenind:

Mic Dejun: (in jur de 07:30)
2 iaurturi degresate cu cereale integrale (aprobat de Montignac)
3 felii de paine WASA cu gem de cirese neindulcit (e genial la gust si are un indice glicemic atat de mic )

Gustare: (10:30)
2 fructe (de preferat portocale, kiwi, mere)

Pranz: (12:30)
Carnita de pui la cuptor cu legume (nu conteaza cantitatea, eu una mananc pana ma satur)

Cina (17:00)
Spaghete integrale (aprobate de Montignac) .. de obicei le mananc doar cu sare si ulei de masline ... sau le fac un sos de rosii cu ciuperci ...

Deci .. acum ca m-am motivat .. o zi buna fetelor si succes si voua in continuare :*
Eu sunt de principiul ca nimic nu ingrasa daca e sanatos si in mancat cu limita.
Suna excelent meniul tau de azi!!!
Nu ai vrea sa il treci si la sectiunea meniuri? Sau de fapt la Monti nu conteaza caloriile ai zis... cum stii tu.


Citat:
Anterior postat de oannaoanny Vezi mesajul
Daca as putea fi si sigura ca m-am alaturat, ar fi genial .. sunt noua pe "slabute" si inca nu m-am obisnuit cu toate meniurile, .. am intrat pe linkul trimis de tine si .. am vazut discutiile .. e de ajus sa intru in discutii sau trebuie sa intru in grup? unde anume trebuie sa fac click? ca nu vad deocamdata nici un "alatura-te grupului" sau "joi" .. scuze .. asa e la inceput .. merci frumos de raspuns

Sigur, daca intri in discutii te-ai alaturat fetelor.
Cat despre grupuri de slabit, gasesti aici Grupuri de slabit
Iar unui grup social, te poti alatura de la pagina profilul tau.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]