View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 13 iun 2012, 00:25:15
monica6's Avatar
monica6 monica6 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2012
Locaţie: Cambridge, Anglia
Vârsta: 36
Date: 164cm, 66.8kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal monica6 - 15 kg in 6 luni, hope it will work

Citat:
Anterior postat de Adelina Mihaela Vezi mesajul
Buna Monica, si eu am citit postarea pana la capat, si eu iubesc UK, voi fi in toamna studenta la Coventry
Asa este, dietele low-carb sunt greu de tinut si nu aduc in mod neaparat efecte pe termen lung, (nici eu nu vorbesc in cunostiinta de cauza, doar ca am citit multe opinii inainte sa incep una si nu toata lumea era de acord cu SB)
Cel mai bine pentru fiecare ar functiona o dieta personalizata
Eu combin principii din mai multe diete si nu trag linia sub 20000000 de restrictii, imi fac poftele din cand in cand, asta asa-i, dar chiar si asa da rezultate vizibile~

Edit : uitasem ce e cel mai important, incearca sa te tii de sport si de sala in continuare, asta face diferenta in majoritatea cazurilor
Felicitari pentru mutarea de la toamna! E f frumos Coventry-ul.

De sala din pacate m-am lasat, pentru ca m-am mutat undeva destul de departe de centru si merg zilnic pe jos sau cu bicicleta in jur de 6-7 km. Am inceput, de cand cu dieta, sa fac exercitii acasa (abdomene, genoflexiuni) si mi-am cumparat role! sunt foarte excited, niciodata nu am invatat sa merg, desi mi-am dorit mereu.

Dieta SB, in viziunea mea, este sinonim cu un mod de viata sanatos. Dupa primele doua saptmani, care sunt mai restrictive, ai voie sa mananci aproape orice (mai putin zahar..paine alba..produse de patiserie, care din cate am vazut sunt eliminate din dieta de majoritatea slabutelor)

Multumesc pentru incurajari si distractie placuta in vacanta, pana cand incepi noua viata in uk.
monica6, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2100 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1583 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]