View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 11:52:05
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Lightbulb Re: Calculator calorii - Meniuri alimente si calendar

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Ma dau batuta nu ma descurc deloc!! Ori nu am citit eu bine, ori sunt grea de minte dar eu nu stiu nici macar de unde sa incep ( mno sunt blonda) am tot intrat pe calculator da nu stiu cum sa fac sa reusesc sa postez meniul pe ziua anterioara. Poate ma poti ajuta
Pe scurt, ideea este sa cauti alimentele pe care le-ai consumat intr-o anumita zi pe site si pe masura ce le gasesti sa le adaugi la meniu (in partea dreapta, sectiunea Meniu selectat, calculator calorii) folosind butonul +Adauga din dreptul lor in lista de rezultate.

Cand apesi pe butonul +Adauga pentru un aliment, adica doresti sa-l adaugi in meniu, apare o fereastra mica, care te intreaba cantitatea si masa la care doresti sa-l adaugi. Dupa apasarea butonului +Adauga la meniu, alimentul este adaugat la meniu in lista de alimente si totalurile sunt recalculate.

La orice aliment din meniu poate fi modificata cantitatea, prin accesarea legaturii [m] din dreptul lui sau sters din meniu prin accesarea legaturii [x].

Cand ai adaugat toate alimentele la meniu (sau doar o parte, se poate de modificat si mai tarziu), selectezi data pentru care doresti sa salvezi meniul (in partea de sus a meniului din dreapta, langa MENIU PENTRU este o imagine mica sub forma de calendar) si apesi tot in partea dreapta pe butonul Salveaza meniu si atunci meniul tau va fi salvat permanent in calendarul tau cu meniuri.

Ca sa vezi sau sa modifici un meniu salvat, trebuie sa accesezi calendarul tau cu meniuri. Aici vei putea gasi toate meniurile tale organizate pe zile. Calendarul cu meniuri poate fi accesat in 3 feluri: legatura (meniul meu) de sus-dreapta, din pagina *meniuri* folosesti selectorul si alegi teodora, sau din josul paginii *meniuri*, selectezi Meniu teodora.
Răspuns cu citat