View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 20:29:45
andreeagonzalez's Avatar
andreeagonzalez andreeagonzalez este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: bucuresti, Spania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Anorexia- drumul spre moarte (JURNAL)

Wow... am slabit 3 kg. Acum cantaresc 60 si au trcut numai 2 saptamani si jumatate!!! Se pare ca dieta asta chiar functioneaza. Mama si ea e incantata, cu toate ca a slabit numai 2 kg.. haha.. st mai disciplinata ca ea. Saptamana asta imi propun sa elimin cele 2 gustari... asa poate o sa slabesc mai repede.
Inca nu ma incumet sa imi pun pantaloni scurti...st ca o vaca. Dar un lucru e sigur! O sa ating perfeciones la care mi-am propus sa ajung.. Cred ca daca asi slabi pana la 55 de kg mi-ar sta si mai bine... 58 hm.. nu mi se pare un nr tocmai ok.
Azi am fost la farmacie si mi-am cumparat o cutie de laxantes, cica ajuta la slabit. Asa o fi.
Nu stiu, dar in ultimul timp tata e din ce in ce mai cicalitor. Aseara, la masa, mi-a zis:
TATA:- Ana, ia si mananca pestele cu un pic de paine.. dupa o sa ti se fara iar foame
EU:- Tata, doar stii ca st la dieta..
TATA:- Fata mea, eu ti-am mai spus ce cred in legatura cu asta. Dieta ?! Cand esti in crestere?? OUF... mi stiu cine va baga prostiile in cap

noroc cu mama ca mi-a sarit in ajutor

MAMA: Lasa dragule, ca putine mancare mai sanatoasa nu-i vine rau

Barbatii astia.. nu inteleg ei ce greu e sa apartii sexului femenin... dar, asta este. Eu stiu una si buna! Vreau cu tot din adinsul sa ajung la 55 de kg si sa ma pot imbraca cu pantaloni scurti, rochite, fustite etc.
andreeagonzalez, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1576 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1059 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 543 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat