View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 17:46:24
Crissu13's Avatar
Crissu13 Crissu13 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 490
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 25 ori in 17 mesaje
Implicit Re: Gata! Vreau si eu sa slabesc! Dar cum?

Citat:
Anterior postat de Allyna89 Vezi mesajul



Buna Lucia! Am sa incerc sa scriu cam tot ce-mi amintesc.
Ieri dimineata cand m-am trezit (pe la 6) nu am mancat nimic. Pe la pranz am mancat cartofi prajiti cu salam prajit si dupa vreo ora 2 caramele de lapte, asa ca un mic desert. Seara am mancat o supa cu taitei si morcov si cam atat.
Alaltaieri de dimineata stiu ca am mancat putina friptura de iepure cu cartofi fierti si un sos facut din usturoi si smantana. La amiaz cartofi prajiti cu ochiuri iar seara nu am mai mancat nimic.

Azi dimineata am mancat o omleta cu cubulete mici de salam. La pranz am mancat 3 ardei copti facuti in ulei si otet si 2 felii de paine alba cu salata de vinete. Cam de o ora am mancat un mar si am baut un energizant. Ah, si am gustat de la sora-mea 2 lingurite de Activia din ala cu cereale ce se amesteca in iaurt! In seara asta voi manca tot supa cu taitei cred....

Cel mai mult imi plac spaghetele cu ketchup si cubulete de salam prajit, ciupercile umplute, orezul spaniol si imi plac mult salatele de vara cu varza, rosii, castraveti, ceapa etc. Si cand sunt la Cluj ador KFCe-ul din cauza caruia am si luat atat in greutate.

Hai ca incerc eu ...
In primul rand sa nu mai sari peste micul dejun. Chiar daca nu esti obisnuita sa mananci dimineata, micul dejun ar trebui sa fie masa cea mai satioasa din zi.
Trebuie sa renunti la prajeli, la cartofi sub orice forma, pe cat poti la zahar (deci in nici un caz caramele).
Incearca sa renunti si la mezeluri....contin o multime de prostii.
Ai grija la cata grasime contine smantana...
Inlocuieste painea alba, orezul alb si pastele cu variantele lor integrale...nu doar ca au mai putine calorii, dar sunt mult mai sanatoase.
Imparte mesele in mese mai mici astfel incat sa ai 3 mese principale (mic dejun, pranz, cina) si 2 gustari. (un iaurt, un fruct,etc)
Salata de vinete sper ca a fost fara maioneza
Incearca sa renunti la energizant...e o bomba calorica!
Despre KFC nu zic nimic...stii si tu ca nu trebuie..

Poate parea greu la inceput sa renunti la atatea lucruri, insa totul tine de obisnuinta. Si gandeste-te de fiecare data cate avantaje iti poate aduce pe termen lung un mod de viata sanatos...
Sa faci si sport cel putin de 3 ori pe saptamana.

Spor!
__________________
JURNAL CRISSU