View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 21:38:21
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Te sfatuiesc sa iti setezi toate masuratorile la profil (Despre slabuta: michellabfirst, "despre mine"), pentru ca automat ti se va afisa si procentul de grasime corporala, acolo vom "lucra", la masuri si mai putin la kilograme, care sunt foarte subiective.

Daca vrei sa le pui si la semnatura, o poti face de aici: http://forum.slabute.ro/profile.php?do=editsignature



Este bine cum ai publicat meniul. Ai invatat foarte repede, bravo.

Cateva intrebari, pentru inceput legate de meniul in sine:
Ai un cantar de bucatarie sau estimezi cantitatile alimentelor?
Meniurile din ultima luna seamana cu acesta sau erau in fiecare zi altele?
La Pranz ai uitat sa treci alimentele?
La nivel psihologic si fiziologic cum te simti dupa aceasta luna?
Merci de ajutor
Le-am pus masuratorile la profil.Sper ca am masurat bine.Dar imi spune ca sunt la categoria obez, pe cand calculatorul imc imi spune ca sunt la supraponderali.Ma rog, n-are importanta.
Legat de intrebari:
1. Am cantar de bucatarie dar azi nu l-am folosit ci doar am estimat.
2. In general seamana.Mananc de obicei piept de pui fript cu spanac, salata de rosii, castravete, salata verde etc. Dar in luna asta nu am tinut strict fara abateri.Am avut si cate 4 zile la rand in care am mancat de toate, dar in general am tinut dieta.
3. Nu am uitat sa trec ci nu am mancat la pranz.
4.Ma simt bine numai ca eu sunt cam dezordonata in alimentatie si uneori ma apuca o foame de lup si atunci dau iama in ce gasesc.De asta am ales Rina pt ca am cartea si am destule idei de meniuri pe zile.
Astazi a fost o zi cam dezordonata si din cate vad imi ies f putine calorii ceea ce nu e bine.Am sa incerc sa fiu mai ordonata si sa respect pranzul si cina.Ca dimineata mananc fructe nu-i problema.