View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 03 nov 2012, 08:13:43
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal kalikreina

Ceau Kalikreina,

Bine te-am gasit in casuta ta
Esti cu noi de aproape un an observ, si esti din Cluj.
Ce pot sa zic, intai de toate decat felicitari pentru cele 15 kg!!! Le-ai slabit sanatos si intr-un termen potrivit, deci bravo si ma bucur, indeamna ca esti o fata determinata si ambitioasa... probabil esti intr-o perioada de platou... si atunci e mai greu... insa cu perseverenta toate pot fi duse la bun sfarsit.
M-am uitat pe meniul tau, e in regula... sugestii as avea... (stii cum se zice, fa ce predica popa nu ce face... meniurile mele momentan nu sunt de dat exemplu momentan... ) Deci ca sugestie... prajituri, ciocolate, gemuri... sa mananci mai rar... chiar daca ai gustat numai 10g ... pe la ora 16 e vremea potrivita pentru ele pentru ca atunci scade glicemia.
In rest, ma bucur ca faci sport... cea mai buna maniera de slabit... alaturi de alimentatia sanatoasa.
Am sa revin cu noi tactici, trebuie sa-i dam noi cumva de capat... sunt in intarziere dar nu m-am putut abtine sa nu iti scriu cateva randuri, asa ca voi pleca in graba!!

Te pup si mult mult succes!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]