View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 11:58:26
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul
Mai am 2 zile si incep dieta. Deja am emotii dar sunt sigura ca alaturi de voi o sa pot tine aceasta dieta in intregime si voi avea rezultate.
Ce parere aveti de aparatul acela care are mai multe benzi care vibreaza ? O ajuta la slabit?


Te referi la acela de face masaj si care cica te scapa de celulita ?
Daca da...nu stiu...dar sincer nu cred ,eu am incercat sauna (aceea de o puneam pe burtica,fund etc ...) si nu a avut nici un efect ,am incercat si acel micut aparat pentru muschii abdominali...tot fara efect,asa ca am ajuns la concluzia ca fara miscare nu rezolv nimic ,iar acele aparate nu sunt bune de nimic .
Daca vrei sa investesti banii in aparatura gym iti recomand o bicicleta sau un step .
__________________
Una din cele mai mari slabiciuni ale omenirii este frecventa cu care se foloseste cuvantul ,,imposibil,, .Napoleon Hill

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...te-2612-6.html
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]