View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 25 ian 2013, 13:40:53
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Avocado ceafa de porc si dieta de 999 de calorii

si acum vin eu giga contra si zic ca nu`mi place deloc felul in care este abordat acest subiect .. exact asta este lumea in care traim, si de care ne plangem ca nu ne place .. nu inteleg de un ai tras tu concluzia ca acea fata consuma 999 de kcal pe zi si nu face deloc miscare .. o cunosti personal? nu exact asta este omul din ziua de azi, te caracterizeaza numai dupa apartente si comenteaza in necunostinta de cauza
avocado nu este un fruct prea ieftin, si nici nu prea se mananca ca atare .. se foloseste la sosuri, salate si tot felul de preparate .. iar in general unul singur este suficient
poate ca voia sa faca o reteta in care este nevoie de acest aliment, si doar unul singur, nu un kg .. chiar nu mi se pare corect sa o judecam asa aspru pentru acest lucru in plus, fata nu isi terminase cumparaturile .. poate ca pe parcurs a mai adaugat ceva in cos .. sau daca nu, ma repet, doar de atat avea nevoie in acel moment .. pt ca numai prin supermarketuri il gasesti .. nu vad de ce atata rautate dintr`un lucru banal
si eu ma duc de multe ori si imi cumpar din lidl doar 8 iaurturi dinalea mici de 0,1% grasime .. asta pt ca alea imi plac la gust, nu mi se par acre si nu sunt moi, lichide cum sunt altele .. asta inseamna ca eu traiesc zilnic numai cu iaurt? nu, dar locuiesc singura si nu am nevoie de cine stie ce cumparaturi zilnice
deci parerea mea este sa nu mai tragem concluzii drastice fara sa cunoastem macar un mic amanunt

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Sunt multi cei care mananca putin dar des.
Cunosc si barbati, nu doar femei.

Poate avea nevoie DOAR de avocado, se trezise ca incepuse sa faca salata fara avocado

Ma indoiesc totusi ca era la dieta avocado e unul dintre cele mai grase fructe, nu e tocmai optiunea ideala pt dieta

Oricum, ai fost amuzant
hmm, eu te contrazic ! avocado chiar este un fruct indicat in curele de slabire, pt ca nu se consuma in cantitati enorme si aduce f multe beneficii .. scade colesterolul, reduce inflamatiile din corp si previne absorbtia unor grasimi .. la fel ca si cu oleaginoasele
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
Danutzza (27 ian 2013)