View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 22 iul 2013, 19:52:51
lina20's Avatar
lina20 lina20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2010
Locaţie: Bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: nutritionist
Date: 167cm, 66kg
Mesaje: 81
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 21 mesaje
Implicit Re: Jurnal lina- vreau sa scap de mancatul compulsiv!!!

Buna slabutelor!!!
In primul rand vreau sa va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre..Ma bucur sa vad ca ma intelegeti si ca nu sunt singura in aceasta situatie.
Aaaaa am inceput cu stangul.. Eram atat de convinsa ca o sa ma apuc serios de treaba incepand de astazi, dar evident ca nu a fost asa. Am fost aproape toata ziua la piscina si evident ca nu puteam sa imi prepar de acasa pranzul planificat, asa ca am mancat ce am apucat: sandvisuri, inghetata, etc. Stiu SCUZE!!
Uoffff!! Cel mai greu imi este inceputul, stiu ca POT! Oricum de maine trebuie sa ma apuc de regim, pt ca medicul mi-a trimis noua dieta. Mi-a spus ca in teorie ar trebui ca pana la controlul urmator( care l-am fixat deja pe 8 octombrie) sa ajung la greutatea mult dorita 59-60 kg. Deci.. TARGETUL MEU : fara mancat compulsiv + dieta+ sport = 59 kg
Ma duc sa mananc cina si o sa trec dupa sa va raspund in parte. PS nu ma intrebati ce mananc ca o sa ma luati la bataie
Va mutumesc din suflet inca o data pentru promptitudinea si atentia voastra!!!
lina20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1098 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]