Subiect: Jurnal Ale
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 aug 2013, 18:04:19
alke's Avatar
alke alke este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: Hunedoara, Romania
Dieta: niciuna
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 86
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ale

Buna Roberta si mie imi pare bine de cunostinta! Ma bucur sa cunosc pe cineva de varsta mea! Faculta sau a 12 a?
O sa fiu mai scurta am scris de dimineata un mesaj pt tine si cand am dat enter nu stiu ce am facut de s-a sters tot...of of..
Sport: -cei de la bodyrocktv au avut mai demult un program de 30 de zile de sport si l-am facut si eu acuma
-de obicei fac sport intre 50-60 de minute
-iar dupa cina alerg 30 de min dar nu continuu..ci fac pe intervale
o sa iti dau un exemplu de meniu pt o zi..
Dimineata:-2 felii de paine..mie imi place sa le prajesc si sa le inmoi cu zeama de rosie(),mie nu imi place margarina si nici untul..asa ca mie mi-e usor a cap acesta
-castraveti (1-2)mai marisori acuma sau facut legumele in gradina si ma bucur din plin de ele
-rosii(1-2)
-branza
-cana de H20
La 9:00 - H20
La 10 (snack):fructe,depinde ce gasesc prin gradina sau camara astazi am mancat zmeura si pere
La 11:-H20
La 13:00-o felie de paine..tot prajita..imi place ft mult..si mai ales ca e alba mai o arde un pic
-ciorba,supa
-salata rosii castraveti,ardei..
-branza.
-H20
La 14:00: H20
La 15:00 H20
La 16:00 snack: -fructe sau mie imi place sa beau cate o cana cu lapte indulcit cu miere
La 17:00 H20
La 17:20 sport
La 19:00-salata
-branza
-ceai verde (imi place fff mult,) sau soc sau musestel,sunatoare...etc
La 20:00 -alerg
.....si cam atat..la inceput mie mi se parea ca mananc foarte mult,,dar se vede ca m-am adaptat si ieri seara a trebuit sa mananc 2 felii de paine(eu care de obicei nu mananc paine seara) deoarece imi er foarte foame,pe langa salata si branza..deci cred eu ca incepe metabolismul lenes sa isi faca treaba..
Tu cum te descurci? Tii vreo dieta sau stil de viata sanatos? sper ca a 2 a varianta..Te pup!!
__________________
Never give up! Just do it!
Jurnal Ale --> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1290627
Idei --> http://forum.slabute.ro/slabuta/alke-imagini-4957.html
alke, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui alke:
WhiteAngel (19 aug 2013)