View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 22 dec 2013, 09:56:29
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: O pofta de necontrolat

Citat:
Anterior postat de Hybrid Vezi mesajul
Hei! Azi am inceput o noua zi! Am inceput dimineata cu o ombleta, si sper sa nu exagerz in timpul zilei. De azi GATA, ma controlez! Nu mai mananc dulciuri, mi s-a acrit de ele! Multumesc mult pentru sfaturi...aveti mare dreptate, de-abia acum realizez ce tampenii am putut face... Stiu ca va fi greu sa rezist, mai ales acum in pragul sarbatorilor...si azi face mama cozonac...si vine si ziua mea... dar voi rezista! Pentru a ma ambitiona mi-am promis ca imi voi lua un tricou cu Nirvana daca voi fi cuminte timp de o luna! Pana la urma nimic nu e imposibil, nu?
Dupa sarbatori urmeaza sa ma duc la psihiatru (mi-a facut trimitere doctora ce mi-a dat tratamentul cu pastile de hormoni), presupun ca ma va ajuta in privinta asta... Acum o intrebare...voi cum scapati de pofta de mancare?
Poti manca si tu ceva dulce dar nu ca desert ci cu pauza de 3 ore dupa ce ai mancat ...
Mananca proteine cu legume.....proteinele nu ingrasa decat daca sunt insotite de paine,cartofi,orez,paste fainoase!!!
Cand ti-e foame rau intre mese,mananca un ou fiert,o bucatica de carne,de branza.....goale!
__________________
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Hybrid (22 dec 2013), Michelina (22 dec 2013)