View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 09:22:00
laura roman's Avatar
laura roman laura roman este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: monti ... in speranta ca va deveni un stil de viata ... permanent :-)
Date: 166cm, 86kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta pentru un abdomen plat

va salut fetelor,
si eu sunt noua pe acest forum, si desigur, ma lupt tot cu kilogramele....:-) nimic nou pana acum.
am nascut acum 7 luni, si in ianuarie aveam 82 de kg. tot atunci am incetat sa mai alaptez pe bebe si m-am decis ca e cazul sa fac ceva pt mine.
m-am apucat de sport si de dieta si am reusit, din ianuarie si pana acum sa ajung la 74 kg. mai am ceva de luptat, mai ales ca vreau sa ajung macar la 58 de kg.
am tinut dieta de 13 zile (daneza sau mayo, cum i s-o zice), am dat jos vreo 5 kg. si intentionez sa o tin in continuare pt ca eu am ajuns la concluzia, deloc fericita, ca nu pot slabi decat facand ...foamea.
da, stiu ca unele pareri vor fi contra, dar, cel pputin in cazul meu asa functioneaza
pentru a slabi, trebuie sa fac foamea ,si pentru a ma mentine, trebuie sa fac sport.
cam asa stau treburile, cel putin in cazul meu.
eu o sa tin incontinuare dieta de 13 zile... nu am avut nici o problema pana acum, nu mi-a facut rau, chiar daca e f putina mancare.
asta e un lucru bun, pentru ca ti se micsoreaza stomacul.
merg si la sala de 3-4 ori pe saptamana, fac cardio (alegat si bicicleta eliptica) minim 40-45 minute plus alte exercitii pentru brate, picioare si abdomen, pentru a modela corpul cat mai frumos.
o sa va tin la curent cu rezultatele viitoare.
va pup si va urez...moderatie, vointa si multe zambete!
Răspuns cu citat