Subiect: Jolye79 - 2014
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 19:32:45
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Oare de la L-carnitina sa am si eu foamea asta??
Inca nu pot spune clar daca ajuta la slabit, pentru ca nu mi-am organizat cum trebuie alimentatia, insa psihic imi face bine. Energie da, am mai multa si parca si rezistenta la efort.
Acidul ala (CLA) ajuta la eliminarea grasimilor din corp fara sa afecteze masa musculara. Am citit ca in combinatie cu guarana si ceai verde are efecte mai bune. Dar tot numai in conditiile unei alimentatii corecte. Oricum, efectele se vad dupa o perioada mai mare de administrare. L-carnitina iau de pe 6 ianuarie iar CLA de o saptamana, asa ca...mai vorbim.
Ma gandeam ca, intr-un viitor apropiat, sa raman doar cu fierul, L-carnitina si cu CLA, iar ultimele doua numai pana la atingerea greutatii dorite, deci maxim 3 luni. Am tot citit ca nici suplimentele astea luate fara a exista vreo carenta dovedita cu analize nu sunt de bun augur.
Cu fumatul nu am avut probleme, cand am zis ca ma las m-am lasat fara sa stau pe ganduri prea mult si fara sa plang dupa tigari. Marea mea problema e ingrasatul. Asta ma ingrozeste. Si am de gand sa nu mai iau niciun gram in plus.
Asaaa..Clarinol ceva de genul e acidul linoleic.. Pff...greu...si eu iau numai când tin diete mai incomplete gen dukan,sau faza 1 Sb cum e acum.cand mananc si fructe si painica nu iau .
Sa imi scri despre efectele suplimentelor in.aceasta combinatie.

Cu celulita cum stai? Eu sunt numai gropi (...
__________________
Jurnalul meu Nr 5