View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 21 mar 2014, 14:13:12
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal despre si catre mine

Citat:
Anterior postat de mad24 Vezi mesajul


Si eu am observat ca in zilele aglomerate, cand am ce face, nu prea am episoade de binge.Bineinteles, mai sunt si zilele mult prea aglomerate cand nu am timp sa mananc si ajung seara acasa si binge uiesc intr-o fericire( momentana, ca apoi...). Si am mai vazut ca sunt mai dese atunci cand raman singura si mi dau seama ca e de a dreptul patologic. Parca restul oamenilor mi ar lua mancarea, plus ca nu ma vede nimeni si pot manca. Normal nu e si, mai tare ma sperie faptul ca imi dau seama de asta, dar parca nu pot face nimic. De la sarbatori, pur si simplu nu mi mai revin.

Asta imi doresc si eu: sa tin 3( 3!!!) zile de dieta ca apoi imi va fi mai usor, dar parca mi a luat cineva creierul si s-a jucat cu circuitele din el.
Intr-o zi ai sa poti .
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]