Subiect: Jurnal Crissa
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 13:57:33
Pisi2109's Avatar
Pisi2109 Pisi2109 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
nici mie nu imi place meniul tau dar depinde acum de ce mananci in celelalte zile

cat de des pe saptamana mananci carne?lactate -si ce?branzeturi?legume ?paste?orez?cartofi?fructe?si ce fructe cate?
ai putea sa imi zici pentru fiecare in parte?
si ce ulei consumi?cat ulei?cum il folosesti?
cum gatesti de obicei -fiert ?la cuptor?crud? banuiesc ca nu mananci prajit prea des nu?sau cat de des?
te innebunesc cu intrebarile acum

apoi cat de des mananci dulce?cat de des simti pofta de dulce?si cat de des mananci?
te pup:* succes
Pana sa ma apuc mancam zilnic de toate, inafara de cartofi, orez. Nu ma omor cu dulciurile. Nu sunt fan dulciuri . De paste am mancat in rest nu imi cumpar eu dulciuri.

Acum o sa incerc sa mananc echilibrat. Ulei manananc in ciorbe daca pune mama putin si asta de mastile sau la salate ce imi mai pn. Nu mananc unt, margarina sau etc. De obicei mananc mai mult ciorbe, la gratar, cuptor nu prajit in ulei adica. Sau crud, legumele le mananc crude.

Mananc mult chefir si sana, mai ales la ciorbe. Si cam la orice . Mananc carne de pui, curcan. Acum de paste am mancat miel. Branza mai mananc din an in paste telemea de oaie care imi place la nebunie. In rest telemea de vaca au branza de vaci amestecata cu verdeturi. Fara paine. Paine mananc doar de secara. Si nu multa.

Paste, orez si cartofi nu prea mananc asa de des. Orez ma mai apuca pofta si imi fac cu legume cateodata. Paste nu mananc. Cartofi fierti mananc. Sau in ciorbe. Salata orientala acum s-a nimerit dar facem de 2-3 ori pe an in casa. Asa ca doar atunci mananc.

Nu mananc de la fast fooduri si nici chipsuri.

Si in legatura cu apa, beau 2,5 litri poate chiar mai mult. Beau foarte multa apa de cand ma stiu. . Toti fac misto de mine. Asa ca nu e pb cu apa.

Tu cum ti-ai propus dieta ca sa slabesti cat iti doresti?:*
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]