View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 15 sep 2014, 11:16:20
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit fecian

Citat:
Anterior postat de fecian Vezi mesajul
deci am slabit fix...0,2 kg...dupa 2 saptamani!!!!
Niciodata nu am avut asa o proasta performanta.Si chiar m-am abtinut de la toate.

Cred totusi ca, desi am destule fibre, proteine bune, iaurt...imi lipsesc alimente ce fermenteaza, caci efectiv fac la 2-3 zile...

Azi de exemplu am baut o cana de lapte cu cafea si 1 lingurita de miere, imediat m-am dus la toaleta.

Totusi ce alte alimente sa introduc pentru a ajuta fermentatia?

Precizez ca nu mananc fructe (pana acum am evitata, caci am avut ceva probleme in trecut). Dar oare e un pas OK?
La fructe ma gandesc: capsuni, fructe de padure, mere, portocale. Voi ce ziceti?

Va doresc o zi frumoasa!
M-as baga sa-ti dau sfaturi daca as avea vreun rezultat. Eu am mancat si fructe in saptamana care a trecut si desi nu am avut probleme cu tarnzitul ... n-am slabit deloc. Un fruct pe zi mancat singur - neasociat cu alte alimente nu cred ca iti poate dauna. Dar nici eu nu mai stiu ce dauneaza si ce nu.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
rozica1965 (25 sep 2014)