View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 11:00:48
Justinne's Avatar
Justinne Justinne este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 162cm, 61kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Bine ai venit!

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul

5 motive pentru care vreau sa slabesc:
- sa nu mai fiu identificata drept ”doamna aia grasa”;
- sa nu mai fiu compatimita de prietenii si rudele care ma stiau normoponderala;
- sa fiu din nou considerata frumoasa (eram candva);
- sa pot aparea la televizor fara sa fiu stresata ca imi va adauga video-ul inca 5 kile peste toate kilele mele excedentare ;
- sa nu ma mai simt ridicola in momente in care ar trebui sa ma bucur mai mult de viata (plimbari, plaja, dans, drumetii, sex...);
Ce frumos le-ai enumerat

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Ei, planul de miscare imi lipseste. Urasc sportul. Mersul pe jos mi-ar placea, dar cu o companie, nu singura. La fel sala/aerobicul/joggingul. Singura ma delas ff repede. Am si o bicicleta acasa, dar mai mult e umeras decat obiect de intretinere a formei fizice.
Si eu uram sportul la inceput, cred ca este o chestiune de obisnuinta pana la urma. Nu ai facut sport atata timp, e greu sa iti impui ca de azi faci sport. Insa daca reusesti sa faci, pentru inceput, un sfert de ora la doua zile sa zicem, tot se va simti. Apoi maresti intervalul de timp, apoi zilele si asa te obisnuiesti. Nu din prima, ca ti se va parea ingrozitor si o vei lasa balta.
Dar dupa un sfert de ora de sport, sa vezi ce fain te simti cand iti simti sangele alergand in tot corpul... Eu numai de asta fac sport si asta ma si motiveaza... senzatia aia de bine de la sfarsit...
__________________
Just do it!
Justinne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1481 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]