View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 14:07:37
viktoria's Avatar
viktoria viktoria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei Viktorita

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Merita dar trebuie sa ai grija ce ve-i papa dupa ce te lasi de ea

Cat de des practici sport? Este indicat cel putin de 3ori pe saptamana minim 30min.
Ajuta mult si la tonifiere
Poate ca ai dreptate , merita sa tina o dieta persoanele care pot dar eu personal am incercat de mai multe ori si niciodata n-am reusit s-o duc pina la capat. Rabdam 3-4 zile si mai apoi mincam ca un flamind. Imi amintesc si acum anul trecut tot prin perioada asta inainte de Paste am mincat vreo saptamina numai orez fiert fara sare ca sa slabesc ... evident la inceput mi-a fost usor ... iar spre sfirsitul saptaminii incepusem sa-l urasc ... mincam 2-3 linguri pe zi si in rest preferam sa stau flaminda decit sa maninc orez ... Dar pe atunci situatia mea era mai grava decit la momentul de fata, pe-atunci aveam 65 kg... doamne ... cind imi amintesc ... eram ca o gogoasa ...dar am trecut si peste asta. S-au apropiat examenele de bac...cu emotii multe si timp de-o vara s-au dus 10 kg.In august 2009 cind am plecat la mare cintaream 55 kg. Toamna am reusit sa ma mentin ... si odata cu iarna s-au intors la mine 4 kg in plus.Acum cintaresc 59 ... si vreau sa fiu slabuta. Stai ca ma-am abatut de la tema ... vorbeam de dieta mea cu orez ... dupa ce s-a incheiat saptamina de chinuri iata ca a venit si Pastele ... cu cozonaci .. cu multe dulciuri si eu flaminda cum eram am inceput sa maninc fara masura ... si cele 3 kg care slabisem s-au pus la loc si + inca 2 . Dela 62 kg cu ajutorul dietei magice ajunsesem la 65. In fine nu ma vreau sa-mi amintesc de momentele celea ingrozitoare .... de saptamina viitoare voi reincepe antrenamentele de sheiping (am facut o pauza de 3 saptamini p-ru ca am avut niste probleme de sanatate ) ...3 ori pe saptamina, antrenamnetul dureaza 1 ora.
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]