Subiect: Jurnal Dayanna 2
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 22 apr 2015, 19:37:22
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Dayanna 2

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Hei,Dy!!!!!!
Nu mi-ai zis ca ti-ai facut alt jurnal!!!!!
Te pup Rozi! Azi de dimineata m-am hotarat! Am facut jurnal nou pt ca celalalt era arhivat. Te pup

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
Buna! Mult success sa ai! :* Sa mai scrii ce sucuri faci, ce combinatii. Sa mai povestesti din rutina ta zilnica.
Sa ai o seara minunata!
Buna si multumesc pentru vizita si pentru gandurile bune. O sa scriu . Pupici

Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
Buna Dayanna !!!!
Bafta multa, iti doresc !! M-a batut si pe mine gandul, dar n-am avut curaj sa ma apuc, nu sunt sigura ca pot . N-am nici storcator de fructe /legume si nici nu prevad in viitorul apropiat sa-,mi cumpar. In schimb, de ceva timp, inspirata de pe forum (am citit jurmalul lui corinef si orhidee) si de problemele de sanatate (in principal urticaria )m-am apucat zilnic sa-mi fac la blender fructe si legume moi plus seminte. Ma simpt foarte bine cu ele si mi-ar lipsi daca nu as bea aceste smothie-uri zilnic.
Iti pumnii , sa reusesti sa duci la capat cele 60 de zile cu sucuri,
Daniela , te pup si-ti multumesc pentru mesaj. Ador legumele si mai ales fructele si nu mi se pare greu sau nu inca. Mi-am facut planul pentru 60 de zile , dupa mai vedem. Acum pe asta ma focusez!!! Eu am vazut filmul " Gras, bolnav si aproape mort" si asta m-a facut sa ma decid.
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dayanna:
nicolae68daniela (22 apr 2015), rozica1965 (22 apr 2015)