View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 07 apr 2010, 14:17:33
crina38's Avatar
crina38 crina38 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Informatii utile despre dieta si sport pentru noi venite

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Neatza Crina,
Daca nu te poti dezobisnui sa papi seara ..macar pana renunti de tot, inlocuieste mancarea cu legume taiate scubulete,bea apa multa ..mancatul noaptea te baga intr-o capcana ..daca kg depuse sunt datorate mancatului noaptea ..incearca sa manaci bine ziua si dupa 6-7 nimic ...sigur vei slabi

buna Adella,

Am reusit pana la urma, cred ca intr-o luna am mai mancat de vreo 3 ori noaptea.Eu care mancam sistematic in fiecare noapte.Acum nu ma mai scol si nu ma mai duc la bucatarie sau dc ma scol oricum nu ma mai duc sa manac
Eu chiar dc mancam consistent la 22.00, crede-ma ca tot ma sculam pe la 24.00 sa mananc.Era ceva pe creiersa nicidecum foame.acum m-am convins si imi pare f bine ca am reusit sa scap de obiceiul asta.Se vede si la kg
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat