View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 iul 2009, 18:37:27
Dirty Diana's Avatar
Dirty Diana Dirty Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: orice dieta care ingrasa
Date: 170cm, 41kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrea cineva sa se ingrase?

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Zaharina e extrem de nesanatoasa,folositi fructoza,sau zahar brun.
Ai uitat de doua poianaaa??????????????????????Si de eclere.
Mai ,pune manca si mananca mai sanatos,astea is bompe pt corpul tau,oricat de slaba ai fi tu.Auzi la ea a uitat de ciocolati si eclere.Fa-ti o friptura cu piure si legume,umple burta si pe urma jumate de ciocolata,ca meriti.
Ma indoiesc ca ai sa reusesti sa te ingrasi mancand asa ceva.
Incerci?
Da, Mishutza, ai dreptate, dar sa stii ca friptura este nelipsita din regimul meu, asa ca nu ai dece sa te alarmezi, daca eu nu mananc, atunci cine. Mananc si cand nu mi-e foame, asa de disperata sunt. Am niste prietene care pur si simplu nu pot sa conceapa ca un om poate fi slab si sa nu-si doreasca asta, ba chiar mi-au zis ca-s anorexica! Auzi, eu obsedata cu scobitorile mele de nu stiu cu ce sa ma-mbrac, tot eu sunt anorexica?!
Le-am spus ca daca esti anorexic sunt doua cazuri: fie nu ti-e foame deloc, fie te abtiii, avand o imagine distorsionata, crezandu-te obeza, sau mai stiu eu ce alte nebunii...
__________________
In our darkest hour
In my deepest despair
Will you still care?
Will you be there? (Michael Jackson- "Will You Be There")
Dirty Diana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 1.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1402 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat