View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 24 apr 2010, 17:06:06
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Nu mai vreau sa fiu balena

Buna si bine ai venit.Iti inteleg durerea,desi am cateva kg de dat jos si eu am suferit de pe urma lor.Trebuie sa stii ca prin diete fulger(dieta cu varza,dieta nicoleta luciu si altele foarte drastice)nu iti faci nici un bine,doar te slabesc pe moment apoi te ingrasi la loc.Pt a slabii ai nevoie de o dieta sanatoasa si echilibrata:pui,curcan,peste la cuptor/gratar/fier,fructe si legume,lactate slabe si cereale.Pe langa astea sport(ajuta la muschii si la piele),in legatura cu sportul iti recomand pt inceput plimbari lungi prin parc/oras alternand mersul lejer cu mersul rapid,apoi poti apela si la dans,zumba,si altele.Masajele zilnice cu creme anticelulitice sau pt fermitate pt ca pielea sa arate bine si sanatos+2l apa/zi.Aici pe site poti gasi multe informatii despre diete,multe fete au slabit,cu ajutorul lor poti sa te hotarasti ce dieta sa tii si ce sa faci in continuare pt a slabii sanatos si frumos,multa bafta
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828