Subiect: Jurnal rosalinda
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 10:21:14
rosalinda's Avatar
rosalinda rosalinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal rosalinda

Am 34 de ani, 1,60cm si 67 de kg cat aveam acum 10 ani cand eram in luna a noua de sarcina.
Dupa nastere am ramas undeva la 55 de kg. si cu aerobic m/am mentinut o vreme dupa care am renuntat la sport si am tot pus dulciuri ... pana in 2003 cand am ajuns la 62 de kg ;i am inceput dieta Montignac... am slabit iar pana la 55 de kg dieta si sport dupa care am renunat si la una si la cealalta anul trecut am tinut iar dieta montignac faza I din 8 ianuarie pana pe 20 martie si am slabit de la 65 de kg la 55 si am ramas in faza a II pana in octombrie cand am avut niste probleme la serviciu si am inceput sa mananc foarte multe dulciuri .. de atunci si pana acum am ajuns la 67 de kg de care vreau sa scap, de data asta pentru totdeauna
Cam asta este pe scurt povestea mea.
rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1702 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 669 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]