View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 20:22:52
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Mentinere cu Dieta Scarsdale

Citat:
Anterior postat de zuzulina Vezi mesajul
Bună tuturor!
Abia m-am înregistrat, şi deja postez primul mesaj...sper să fie un început promiţător.
Ideea este că am nevoie de ajutor...mai am încă două zile şi termin dieta Scarsdale. Am tot căutat un meniu de menţinere pentru următoarele două săptămâni, dar nu am găsit idei prea variate(singurul meniu mai ok a fost unul de până în 1200 de calorii, dar în care se regăseau cartofi şi spaghete şi grasimi).
Eu sunt genul care nu are răbdare să calculeze caloriile şi cantităţile păpate şi tare mi-e frică sa nu pun înapoi cele 4 kg slabite în timpul dietei.
Dacă una dintre voi a trecut de perioada de menţinere şi are notat pe undeva meniul pe care l-a avut în acele două săptămani........O IMPLOR SĂ MĂ AJUTE!!
Săru'mâna, săru'mâna, săru'mâna!!!
Buna Zuzulina

Mentinerea la Scarsdale este foarte simpla.

Ti se mai da liber la anumite alimente dar in principal poti sa urmezi acelasi regim dar sa mai variezi mesele

Eu m-am mentinut foarte frumos dupa, dar am mancat si paste cu legume (fara carne, sosuri grase), cartofi copti, si a fost totul bine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat