View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 21:49:52
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de vadmin Vezi mesajul
S-a implementat o functionalitate noua la profilul vostru, procentul de grasime corporala!

Pentru a calcula aceasta valoare, accesati tab-ul Despre mine, sectiunea Dimensiuni. O sa observati ca au aparut cateva campuri noi:
  • Gât (cm) - circumferinta gatului, masurata in centimetri
  • Încheietura mâinii (cm) - circumferinta incheieturii mainii, masurata in centimetri
  • Antebraţ (cm) - circumferinta antebratului (locul mai lat), masurata in centimetri
  • Grăsime corporală (estimată) - procentul de grasime corporala, estimat, care va fi calculat in baza parametrilor setati, reprezentat in procente. Aditional este prezentata si o explicatie referitor la procentul calculat si anume: cum este aceasta valoare pentru tine si tipul de constitutie corporala.
...
Succes!
S-ar putea adauga si un camp pt circumferinta coapsei? Probabil ca nu ajuta la calcularea procentului de grasime corporala, dar ar fi dragut daca am putea folosi ticker-ul pt a urmari cum variaza coapsele (cred ca este variatia cea mai mare in procesul de slabire). Cred ca ar fi foarte util mai ales pt cele care sunt pe ultima suta de metri si lupta mai mult cu centimetri decat cu kilogramele.

Pleeeease

Ultima dată editat de deadcountess; 14 mai 2010 at 22:00:28. Motiv: eroare de tastatura
Răspuns cu citat