Subiect: Jurnal kaylla
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 14:21:26
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal kaylla

Citat:
Anterior postat de kaylla Vezi mesajul
buna tuturor! am 21 de ani, 1 65 si 71 kg .
am tinut cateva regimuri de slabit, nimic de zis, au dat rezultate dar.... doar pe moment! cum anume as putea sa fac? ce ma sfatuiti? am hotarat sa ma apuc de dieta scarsdale, credeti ca e o idee buna?
sunt zodia gemeni, adica ma demotivez repede daca nu vad si ceva rezultate! va rog ajutati-ma!
precizez faptul ca pana pe la 12 ani eram subnutrita desi mancam exagerat de mult. dupa o perioada de tratament am inceput sa ma ingras exagerat de repede,daca mancam un covrig imediat luam in greutate ajunsesem pe la 90 kg. dupa am inceput sa slabesc si in vreo 3 ani am ajuns la 70. am tinut regim si am ajuns pe la 58 de kg dar la inceputul acestui an am inceput sa ma ingras iar. cred ca e si pe sistem nervos. ce ma sfatuiti?

Bine ai venit printre noi

parerea mea e ca ai oscilatii ptr ca nu realizezi ca o data ajunsa la kilo dorite ele nu raman asa pe veci daca nu ai grija mai departe ce papi. Nu zic ca viata va fi o dieta continua insa trebuie sa inveti sa ai o alimentatie sanatoasa si sa iti inveti organismul de la ce "depune" si in cata masura...un mers pe jos sau cateva sedinte de sport poti scapa de acea depunere.

uite aici mai multe despre dieta aleasa: Dieta Scarsdale
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]