Subiect: Fibrobar
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 feb 2009, 16:37:53
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de micusor Vezi mesajul
buna fetele
mi-am luat azi un fibrobar, batonul acela pentru slabit,vreau sa il incerc,scrie ca ajuta la slabire.voi ce parere aveti?l-a incercat cineva?
Servus,

Nu te ajuta la slabire fibrobarul, nici nu te ingrasa (mancat in cantitati rezonabile - am inteles ca si producatorul recomanda maxim 3 /zi)

Citat:
Se recomanda consumarea a maxim 2-3 batoane pe zi, un baton putand inlocui una sau mai multe mese, asigurand o parte din necesarul de nutrienti. Cu cat sunt inlocuite mai multe mese, cu atat se va realiza mai repede eliminarea grasimilor.
frumos text - hai sa inlocuim 3 mese ca sa slabim mai repede .....

Mie una (subliniez e doar parerea mea) nu mi se pare ok sa inlocuiesc o masa cu 2 batoane de exemplu (cu 1 am senzatia ca as muri de foame)...si acum sa va explic de ce:

2 batoane = ~340 calorii
2 batoane = ~16 g lipide (grasimi)
fructoza si detroza - neamuri cu zaharul
+ alte chestii mai putin daunatoare care oricum le-am gasi in alte alimente

continuand - de ce sa mananc 2 chestii d-alea (ca sunt dulci ) cand as putea avea o masa mult mai consistenta si sanatoasa la acelasi numar de calorii cum ar fi 150g (280 calorii) de pulpa de pui cu o salata asortata (depinde de salata - a mea are in jur de 60 calorii) si lipidele la astea ar fi cam 17-18 g si zahar deloc.

si eu mai mancam cate un baton de cereale cand vroiam ceva dulce - si incercam sa am pofte rar dar nu as inlocui o masa cu asa ceva

ca sa inchei ca deja am scris un roman - mananca sanatos ca o sa se duca si kilogramele

numai bine
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat