View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 31 iul 2010, 18:50:44
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa!

Poti incepe cu orice te face sa te simti bine, inteleg cum e cand ai probleme. Important e sa stii ca sportul chiar ne ajuta sa ne simtim psihic (de fizic nici nu mai pomenesc) mai bine. Pai, 5 dintre aceste 10 kilograme s-au dus cu South Beach in doua saptamani - regim ce interzice practic urmatoarele lucruri pentru 2 saptamani: paine, orice fel de cereale (faina, integrale, orez, orice), dulciuri, porumb, cartofi, morcovi siii... fructe. Practic mananci ceva lactate degresate, legume si carne. Da, merg jos foarte repede insa se si pun la loc foarte repede daca nu ai mare grija. Dar daca esti o persoana disciplinata si motivata poti sa dai jos intre 4 si 7 kilograme in doua saptamani. Dupa acele doua saptamani poti sa adaugi incet incet cate un fruct, a doua zi o portie de cereale si tot asa. Si celelalte 5 au fost nimicite cu sport si hipocalorica de care vorbeai si tu, 3 mese pe zi, gustari ca sa nu ma apuce foamea - limita de 1200 de calorii pe zi. Insa eu de mult timp stagnez si mi-e si rusine de mine, dar de maine, nu-i asa, e prima zi din august, o alta luna, un alt inceput de drum. Multa sanatate si salutari virtuale fetitei. Sper sa gasesti tot ce cauti aici pe site si orice nelamuriri ai avea, cineva te va ajuta. Ne mai auzim cu vesti bune, neaparat.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]