View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 03 aug 2010, 21:30:27
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: E ceva in neregula cu mine

Citat:
Anterior postat de martinraluca Vezi mesajul
Fetelor, va multutmesc mult ca mi-ati raspuns asa de repede!...Forumul e singura mea sansa de a spune sincer tot ce simt.

Deci...trec la mentinere. 1150 de cal sapt asta...incerc, insa mi-e frica ....daca o sa cedez din nou? Mie chiar mi-e foame si abia astept sa treaca saptamanile sa ajung si eu sa mananc mai mult putin...sper sa rezist, sa imi tineti pumnii. Azi...a trecut cu greu ...a trebuit sa ma abtin din nou si sentimentul de frustrare e tot mai mare...si implicit ma simt tot mai vinovata daca mananc mai mult sau daca depasesc, chiar si cu putin, daramite daca mananc sa ma satur . In plus...ciclul mi-a intarziat o luna. Are legatura cu asta?

Off....as vrea sa treaca timpul odata, sa ajung si eu macar la 1200 cu bine...fara sa mai fac tampenii si sa imi impun sa ma reintorc la dieta de slabire

A, meniul meu intr-o zi normala e compus numai din alimente sanatoase. Mancam chiar si paine, max 2 felii ( neagra) si fara dulciuri (desi mi=e tot mai greu...aici e pofta, recunosc).

Am facut jogging, insa acum ma simt foarte slabita si nu mai am putere...abia pot sa ma mai plimb seara...am fost la medic si mi-a recomandat repaus o perioada...si asta ma face sa am din nou gandurile acelea ca ma ingras...cateodata simt ca innebunesc, ca sunt prinsa intr-un cerc si ca nu pot sa mai scap...as vrea sa ma linistesc, sa nu-mi mai fie foame, sa trec peste saptamana asta cu bine si peste cealalta, sa nu mai cad, sa dorm...
Buna Raluca

Combina cele 1200 kcal cu sport (daca te simti slabita, ia-o usurel, nu trebuie sa muti muntii din prima ), totul va fi bine, nu fi panicata, gandeste-te ca vei fi sanatoasa, vei putea trai normal.

Esti acum in vacanta?
Citeste o carte frumoasa, plimba-te, sau croseteaza ceva, orice, care ti-ar distrage atentia de la gandul ca te vei ingrasa.

Cel putin pana te obisnuiesti cu noua ta "viata"
Cresterea de calorii o faci treptat, ca ogranismul sa aiba timp pentru a se stabiliza.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 03 aug 2010 at 21:33:23.
Răspuns cu citat