View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 23:53:33
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: In cautarea fericirii - Jurnal Maryo

Citat:
Anterior postat de maryo Vezi mesajul
Multumesc pentru sfaturi incerc sa diversific cat mai mult meniul in fiecare zi, totusi nu reusesc sa slabesc chip, de fapt sa reduc nivelul stratului adipos. Vara trecuta aveam indice de grasime 20%, de atunci am slabit mutl in talie si picioare si m-am format in partea superioara, tind sa cred ca am undeva in jurul valorii de 15-17%. In roice caz nu ma grabesc, am toata viata inainte .
Incerc sa fiu cat mai ordonat pentru ca am un genetic mai sensibil(tatal diabet si hipertensiv) de aceea incerc sa duc o viata cat mai echilibrata pe toate planurile.
Plus ca la cea mai mica abatere ma ingras, sunt in stare si daca respir sa ma ingras .
Pentru a va binedispune o sa atasez diseara cateva poze ca sa aveti motive de ras.
Bun venit printre noi Maryo

Ti-ai verificat procentul estimat de grasime corporala?
Calculator grăsime corporală - Calorii.Slabute.ro

Ei, nu cred ca de la o respiratie te ingrasi , nu trebuie sa iti faci o obsesie din asta, fii atent la alimentatie, dar nu exagerat.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat